top of page

Kingdom of God Ministries International Vistors

Public·53 Vistors

[[Телевизија во живо>]**] Македонија Италија пренос 9 септември 2023


Екипа - 30.05.2014. ЕКИПА во Риети, Италија Владимир Булатовиќ Катарската национална телевизија од стадионот „Центро Италија“ во Риети реализира директен ТВ ...
Македонија игра против Италија во првиот бараж за СПУкраинското Министерство за надворешни работи соопшти дека заедничката декларација на земјите-членки на Г20 „не е нешто со што би можеле да се гордееме“ и упатува критика поради тоа што во завршниот документ од Самитот во Индија експлицитно не се споменува Русија. Портпаролот на украинското МНР, Олег Николенко објави дел од декларацијата, при што некои делови од текстот се пречкртани со црвено и коригирани, со цел да се потенцира ставот на Киев дека Украина е жртва на неиспровоцирана руска агресија. Целосно е јасно дека учеството на украинската страна на состанокот ќе им овозможеше на учесниците на Г20 подобро да ја разберат ситуацијата, напиша Николенко на Фејсбук. И покрај разочарување од текстот на декларацијата, Николенко им се заблагодари на сојузниците на Киев, кои се залагаа за подобрување на позицијата на Украина во декларацијата.


Македонија- Бугарија, на Аренаспорт со македонски Дуелот на македонската репрезентација ќе се пренесува на две платформи, пренос ќе врши ексклузивниот сопственик на ТВ правата, Аренаспорт и МТВ која


ФФМ - Фудбалска Федерација на Македонија Илија Несторовски: Италија посакува одмазда. Треба да бидеме фокусирани од прв до последен момент. ПРИЈАВИ НЕПРАВИЛНОСТИ на бесплатниот телефонски


2023 22:30 Неверојатно. Во светот и бодигардите заработуваат вистинско богатство, само да ги чуваат ѕвездите. Таков е случајот и со Јасин Чеук, кој како поранешен ММА... ИГРАЈ СО НАЈДОБРИТЕ: ВИДЕОЛОТАРИЈА СО ДОНАЦИЈА ОД 2 200 000 ДЕНАРИ, РЕКОНСТРУИРАШЕ ДЕТСКО ИГРАЛИШТЕ... Магазин 06. 2023 16:00 Под слоганот „Играј со најдобрите“, Видеолотарија Касинос Австрија го пушти во функција детското инклузивно игралиште во близина на ТЦ Зебра во Капиштец, Општина Центар.... На враќање од Мундобаскетот починал физиотeрапевтот на Доминиканската република Магазин 06. 2023 11:00 Физиотерапевтот на кошаркарската репрезентација на Доминиканската Република, Бладимир Регаладо, починал додека се враќал дома од Светското првенство. Доминиканската репиблика беше на Филипините, каде што... Фотогалерија ТОП Пред стартот на вистинското: Победа која значи – игра која ветува...


Пренос од пријателските натпревари на ТВ ФФМ | ФФМОбјавено на 01 Јуни, 2016 во Вести, Вести Пријателскиот натпревар на репрезентацијата до 21 година кој ќе се одигра на 01. јуни од 17. 30 ч. на тренинг центарот Петар Милошевски како и пријателскиот натпревар на А репрезентацијата со Иран кој ќе се одигра на Националната Арена на 02. јуни со почеток во 19. 00 часот ќе можете да ги проследите на ТВ Платформата на ФФМ: http://tv. ffm. mk/Билетите за двата натпревари се пуштени во продажба по цена од 100 денари во продажната мрежа на МК Тикетс.


Украина им е благодарна на сите партнери кои се обидоа да внесат похрабра формулација во текстот, истакна Николенко. Во завршната декларација од Самитот на Г20 лидерите на земјите-членки ја осудија „употребата на сила“ во Украина со цел територијално освојување, но експлицитно не ја споменаа Русија. - Кога има војна во Украина, во согласност со Повелбата на ОН, сите земји мора да се воздржат од прибегнување кон закани или употреба на сила за да се обидат да освојат одредени територии, на штета на територијалниот интегритет и политичкиот суверенитет на која било земја, се наведува во декларацијата. Но, во текстот не се споменува експлицитно руска „агресија“ во Украина, термин што беше користен во 2022 година за време на претходниот Самит на Г20 на Бали.


Спортклуб иако долги години се реемитува во нашата држава, сѐ уште не е обврзан својата програма да ја продуцира на македонски јазик, нешто пред што државата повеќе пати има замижано. „Ние како спортски новинари повеќе пати сме го актуелизирале овој проблем, но тоа секогаш завршувало се префрлања од типот дека сме барале 'леб преку погача“ односно дена сме го збореле тоа само за да си најдеме некои 'тезги'. Нашите барања беа и се многу едноставни – Спортклуб и Арена да емитуваат на македонски јазик.


Пренос од пријателските натпревари на ТВ ФФМ Пренос од пријателските натпревари на ТВ ФФМ 02. јуни со почеток во 19.00 часот ќе можете да ги проследите на ТВ Платформата на ФФМ:


Пренос од Риети само за Емирот на Катар Екипа - 30.05.2014. ЕКИПА во Риети, Италија Владимир Булатовиќ Катарската национална телевизија од стадионот „Центро Италија“ во Риети реализира директен


[[[ТЕЛЕВИЗИЈА>]!]] Во живо Македонија Италија гледајте пред 3 часа — Во живо Македонија Италија гледајте 09.09.2023 4.8.2019 — 24 [Денес**] Македонија Италија пренос во живо 09.09.2023 пред 2


Виљареал го одбра новиот тренер, но не е Раул 09. 2023 18:30 И покрај тоа што легендата на Реал Мадрид, Раул беше поврзуван со тренерската клупа на Виљареал, сепак, раководството не го одбра него, ниту Јулен... Квалификации за ЕП 2024: Белгија со минимална победа во Баку 09. 2023 17:45 Верати и Дракслер договорија трансфери во Катар 09. 2023 15:45 Антони во солзи објаснува…. не ја тепав девојка ми, таа ме... 2023 13:30 Нејмар прво се посрамоти, па испиша историја (ВИДЕО) 09. 2023 9:28 Други спортовиФормула 1ТенисМото гпОдбојкаОстанатоЗОИ 2022повеќе Други спортови Италија покажа зошто е светски шампион, Македонија одигра првенство за паметење 09. 2023 19:33 Италијанската одбојкарска репрезентација ја оправда улогата на фаворит и ја совлада селекцијата на Македонија со 3-0 во сетови во осминафиналето на Европското првенство.


Во тој случај воопшто не би било страшно ако некој од нив ги купи правата за наша репрезентација. Државата требаше и треба да каже: Повелете, емитирајте во Македонија, но на јазикот на оваа држава. Но, како и сѐ друго и оваа регулатива доцни. Но, ова со фудбалскиот национален тим ќе биде капак на сѐ ако мајсториите на Пандев, Елмас, Барди, Алиоски и останатите бисери се следат со коментар на туѓ јазик“, дополнува Стојановски. Ова, сепак, не е дефинитивен крај на надежите дека средбите на Македонија ќе бидат следени и од тие што немаат кабелска телевизија односно не се претплатени на Спортклуб. „Оставам простор дека во следниот период може да се дојде до интерен договор со носителот на правата да ја пренесе можноста за директен пренос за просторот на нашата држава. Тие ќе мора да најдат начин во исто време да продуцираат сигнал од средбите на сите селекции од поранешна СФРЈ што воопшто не е мала работа, што ни дава надеж дека може да влезе во таа игра и да добиеме можност да им овозможиме на нашите гледачи преку нашата фрекфенција да ги следат мајсториите на македонските фудбалски репрезентативци.


„Учествувавме на тендерот на УЕФА на кој загубивме исто како и кандидатите од сите останати јавни сервиси од просторот на СФРЈ. Спортклуб едноставно нѐ прегази, понуди сума која беше недостижна за сите нас. Ова е само продолжување на трендот за отсуство на спортските настани од неспортските телевизии, нешто што веќе подолг период е присутно во клупскиот фудбал“, ни изјави Тони Стојановски, новинар од спортската редакција во МТВ. Поголем проблем од тоа што странец ги доби правата за пренос на нашата национална гордост е фактот што тоа најверојатно води кон следење на овие натпревари со коментар на српски односно хрватски јазик.


ТВ Програма - МРТ 17:45 ЕП Одбојка 2023 1/8 финале: Македонија - Италија. • 19:30 Дневник 2. • 20:00 Спорт. • 20:10 Метео. • 20:15 Музичко


Официјално: Жижовиќ е нов тренер на Шкупи! 09. 2023 16:13 Фали Рамадани го носи Елмас во Интер, на зима… 09. 2023 15:15 ЖФК Љуботен убедливо загуби и од Мура 09. 2023 15:00 Сејдини и Гравина на срдечна средба пред дуелот Македонија – Италија... 2023 14:10 РакометЕвропско првенство 2022Домашно првенствоКуп на МакедонијаЕвропски куповиРепрезентацијаЛига на шампиониСЕХА лигаповеќе Домашно првенство Охрид убедлив во езерското дерби, Даскаловски со 19 одбрани блескаше во...


2023 22:00 МЗТ Скопје поразен на контролата со Пеја! 08. 2023 21:35 Германија ја совлада Америка, ќе гледаме европско финале на Мундобаскетот 08. 2023 16:40 МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛГерманијаАнглијаИталијаШпанијаФранцијаЛига на шампиониЛига ЕвропаЕП/СПОстанатоповеќе Меѓународен фудбал Една од најдобрите молдавски фудбалерки загинала на планинарење 09. 2023 19:00 Фудбалската репрезентативка на Молдавија, Виолета Мицул загинала по пад додека планинарела. Трагичната вест ја пренесе прес службата на исландскиот клуб Ејнхери за кого таа...


МРТ Македонската фудбалска репрезентација на утрешниот евроквалификациски дуел во Скопје против европскиот првак Италија ќе ја предводи на теренот Енис


Во... Хаварија на Турција на ЕП – имаше предност од 2-0 и... 09. 2023 19:23 Репрезентацијата на Турција е елиминирана од ЕП откако доживеа пораз од Словенија со 3-2 и покрај тоа што имаше предност од 0-2. Турците ги... Даниеле Лавиа: Ќе биде тешко со Македонија, на ментално ниво е... 2023 16:10 Италија очекува рекордна тв-гледаност на денешниот осминафинален меч со Македонија 09. 2023 14:40 Магазин Бекам му дава 230. 000 евра месечно, а негова задача е само да го чува... Магазин 07.


МТВ: Спортклуб нѐ прегази, понуди двојно повеќе од сите телевизии од СФРЈ – заедно! Квалификациските средби на Македонија за пласман на ЕП 2020 и СП 2022 како и дуелите на „рисовите“ од новоформираната Лига на нации (2018 -2021) за првпат во историјата нема да бидат пренесувани во домашна телевизија со национална концесија, што е резултат на глобализацијата во овој бизнис и појавата на регионални играчи кои имаат – многу пари. ИГОР КРСТЕВСКИ Добитник на ТВ-правата за средбите на македонската селекција, но и на националните тимови на сите други држави произлезени од поранешна СФР Југославија е спортската телевизија Спортклуб. За ова, таа, неофицијално, платила двојно повеќе од тоа што понудиле заинтересираните од Македонија, Србија, Црна Гора, БиХ, Хрватска и од Словенија – заедно.


09. 2023 19:09 ГРК Охрид на дело покажа зошто во новата сезона ќе биде еден од претедентите за високите позиции во Супер-лигата кои носат излез во Европа.... Салата Боро Чурлевски е подготвена за европски предизвици 09. 2023 11:46 Со натпреварот помеѓу македонскиот првак, ракометниот клуб Еурофарм Пелистер и норвешкиот Колштад, во среда, спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола, ги отвора вратите за... „Езерско дерби“ на саботната програма, Мулти Есенс дебитира во Супер-лигата! 09. 2023 11:30 Убедлив старт на Алкалоид: Македонскиот вицепрвак го демолира Скопје 08. 2023 20:26 Алкалоид и Скопје ја отвараат новата сезона 08.


News - sportsport. mkФУДБАЛПрва лигаВтора лигаКуп на МакедонијаЕвропски куповиРепрезентацијаМлади репрезентацииИнтернационалциФутсалРегиониповеќе Репрезентација Спектакл во Скопје: Македонија VS Италија…дуел за фудбалско уживање! 09. 09. 2023 17:15 Вечерва на Арената во Скопје, во меч од квалификациите за ЕВРО 2024, Македонија ја дочекува Италија. Токму онаа Италија со која веќе сме играле... Фудбал Пријателски: Вардар убедлив во Неготино, Саса ја совлада “комбинираната“ Брегалница! 09. 2023 16:30 Ако се знае дека поради настапотна репрезентациите во ПМФЛ и ВМФЛ е пауза, неколку клубови ја користат можноста да одиграа и пријателски средби. Па така...


СПОРТ на МТВ МАКЕДОНИЈА - ИТАЛИЈА 20.50 (МТВ3) ЕП одбојка 2023, 1/8-финале недела, 10.09.2023 17.50 (МТВ3) ЕП одбојка 2023, 1/8-финале 20.50 (МТВ3) ЕП одбојка


((тв во живо###)) Македонија Италија пренос 9 пред 16 часа — пред 11 часа — Шведска U21 Македонија U21 пренос во живо 08.09.2023 пред 11 часа извор] Фудбалската федерација на Италија потврдила


About

Welcome to the New Members and Vistors group! You can connec...

Vistors

Group Page: Groups_SingleGroup
bottom of page