top of page

Kingdom of God Ministries International Vistors

Public·64 Vistors

(((SPORT TV*))) Kosova Zvicra 2022 9 shtator 2023


10 orë më parë — ... Polonia U21 Kosova U21 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 08.09.2023 ... në ndeshjen Kosova-Zvicra Orari i gjysmëfinaleve në Eurobasket.
Në emër të Bordit të FBK-së, Arben FETAHU Superliga e Femrave pritet të jetë shumë interesante në këtë edicion. Sot (e enjte) është hedhur shorti për edicion e ri, që do të fillojë më 6 tetor. Në xhiron e parë Peja 03 e shumëpërforcuar do të ndeshet me Prishtinën, që shihet edhe si derbi i kësaj jave. Ndërkohë, Bashkimi, që është kampion aktual, do të sfidohet nga Trepça. Takimi tjetër i xhiros së parë është mes United Basketball dhe Penzës. Orari Java 1 Bashkimi – Trepça United Basketball – Penza Peja 03 - Prishtina Java 2 Trepça – Prishtina Penza – Peja 03 Bashkimi – United Basketball Java 3 United Basketball – Trepça Peja 03 – Bashkimi Prishtina - Penza Java 4 Trepça – Penza Bashkimi – Prishtina United Basketball – Peja 03 Java 5 Peja 03 – Trepça Prishtina – United Basketball Penza - Bashkimi Java 6 Trepça-Bashkimi Penza-United Basketball Prishtina-Peja 03 Java 7 Prishtina-Trepça Peja 03-Penza United Basketball-Bashkimi Java 8 Trepça - United Basketball Bashkimi-Peja 03 Penza-Prishtina Java 9 Penza - Trepça Prishtina-Bashkimi Peja 03-United Basketball Java 10 Trepça - Peja 03 United Basketball-Prishtina Bashkimi-Penza Java 11 Java 12 Java 13 Java 14 Java 15 Java 16 Trepca-Bashkimi Java 17 Prishtina- Trepça Java 18 Java 19 Java 20 Në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është hedhur shorti për edicionin e ri në Prince Caffe Superligë.


((FUTBOLLI*)) Polonia U21 Kosova U21 transmetim i drejtpërdr 10 orë më parë — Polonia U21 Kosova U21 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 08.09.2023 në ndeshjen Kosova-Zvicra Orari i gjysmëfinaleve në


Federata e Basketbollit të KosovësNjë lajm i jashtëzakonshëm vjen nga Heraklion i Greqisë. Për herë të parë dhe historike, Kosova, përkatësisht Prishtina do të jetë organizatore e Lojërave Mesdhetare 2030. Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), Arben Fetahu dhe komuniteti i basketbollit urojnë Komitetin Olimpik të Kosovës (KOK) dhe Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) për këtë sukses të jashtëzakonshëm dhe njëkohësisht uron që këto Lojëra të shkojnë në mënyrën më të mirë të mundshme.


Jashari një emër që ka një rëndësi të madhe për shqiptarët e Kosovës. Adem Jashari ishte komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, UÇK. Ai u vra në mars të vitit 1998 nga policia serbe në një masakër së bashku me rreth 60 anëtarë të familjes së tij, duke përfshirë gra dhe fëmijë, në një përleshje treditore. Pas ndeshjes, Xhaka tha se gjesti i tij “nuk ka asnjë sfond politik” dhe se ai e veshi fanellën në bazë të një premtimi që i bëri shokut të tij të skuadrës, gjithashtu me origjinë nga Kosova. Megjithatë, mediat ndërkombëtare kanë raportuar se ai mund të jetë në qendër të një hetimi të FIFA-s për këtë gjest. Behgjet Pacolli të dielën ofroi të paguante çdo gjobë të mundshme që mund të përballet Xhaka.


Nisja në ora 5:00✔ Prizren (stacion)..................................................................... Nisja në ora 6:00 ✔ Therandë (stacion)................................................................ Nisja në ora 6:20✔ Malishevë (te rrethi i Bajes)............................................. Nisja në ora 6:40✔ Komoran (te Kryqi)................................................................


Në xhiron e parë, kampionia e Kosovës, Peja do të përballet me Vëllaznimin. Ndërkohë, nënkampionia, Trepça do të ndeshet me Istogun, që siguroi garat në elitë. Ndërkohë, Sigal Prishtina do të ndeshet me Proton Cable Prizrenin, kurse ndeshja tjetër është Golden Eagle Ylli-Bashkimi. Edicioni i ri në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll do të fillojë më 22 shtator. Golden Eagle Ylli – Bashkimi Istogu – Trepça Sigal Prishtina – Proton Cable Prizreni Peja-Vëllaznimi Bashkimi – Vëllaznimi Proton Cable Prizreni – Peja Trepça – Sigal Prishtina Golden Eagle Ylli – Istogu Istogu – Bashkimi Sigal Prishtina – Golden Eagle Ylli Peja – Trepça Vëllaznimi – Proton Cable Prizreni Bashkimi – Proton Cable Prizreni Trepça – Vëllaznimi Golden Eagle Ylli – Peja Istogu – Sigal Prishtina Sigal Prishtina – Bashkimi Peja – Istogu Vëllaznimi – Golden Eagle Ylli Proton Cable Prizreni – Trepça Golden Eagle Ylli – Proton Cable Prizreni Istogu – Vëllaznimi Sigal Prishtina - Peja Peja – Bashkimi Vëllaznimi – Sigal Prishtina Proton Cable Prizreni – Istogu Trepça – Golden Eagle Ylli Bashkimi-Golden Eagle YLLI Trepça-Istogu Proton Cable Prizreni-Sigal Prishtina Vëllaznimi-Peja Vëllaznimi-Bashkimi Peja-Proton Cable Prizreni Sigal Prishtina-Trepça Istogu-Golden Eagle Ylli Bashkimi-Istogu Golden Eagle Ylli-Sigal Prishtina Trepça-Peja Proton Cable Prizreni-Vëllaznimi Proton Cable Prizreni-Bashkimi Vëllaznimi-Trepça Peja-Golden Eagle Ylli Sigal Prishtina-Istogu Bashkimi-Sigal Prishtina Istogu-Peja Golden Eagle Ylli-Vëllaznimi Trepça-Proton Cable Prizreni Proton Cable Prizreni-Golden Eagle Ylli Vëllaznimi-Istogu Peja-Sigal Prishtina Bashkimi-Peja Sigal Prishtina-Vëllaznimi Istogu-Proton Cable Prizreni Golden Eagle Ylli-Trepça Golden Eagle Ylli - Istogu Proton Cable Prizreni - Trepça Java 21 Java 22 Java 23 Java 24 Java 25 Java 26 Golden Eagle Ylli-Vellaznimi Java 27 Java 28 Në organizim të Kosovo Basketball Heritage Academy dhe Federata e Basketbollit e Kosovës prej 21 deri më 25 gusht do të organizohet kampi për basketbollistët dhe basketbollistet e reja të moshës prej 8-16 vjet në katër qytete të Kosovës: Prishtinë, Prizren, Pejë dhe Gjakovë.


Tetë kompani nga Kosova do të marrin pjesë në Panairin “ ... nga Kosova do të marrin pjesë në Panairin “Swissbau Compact 2022” në Zvicër Zvicra mbetet një ndër partnerët kryesor të Kosovës, si në fushën


LAJMI I FUNDIT: Zvicra, përballë Serbisë në “Qatar 2022” 1 pri 2022 — Televizioni “Klan Kosova” u themelua në dhjetor të vitit 2008. Transmetimin e filloi që nga 17 shkurti i vitit 2009, me simbolikën e shënimit


Kosova gjithmonë ka qenë organizatore e shkëlqyeshme e garave ndërkombëtare dhe besojmë fuqishëm se, kështu do të jetë edhe në këto Lojëra. Ky është një sukses i jashtëzakonshëm në aspektin sportiv, por edhe ekonomik e financiar për shtetin e Kosovës dhe infrastrukturën e sportit të Kosovës. Në këto Lojëra marrin pjesë 26 shtete nga tri kontinente. Lojërat Mesdhetare 2030, shënojnë edicionin e 21-të të kësaj ngjarjeje multi-sportive, që i bënë bashkë sportistët e 26 shteteve të tri kontinenteve të cilët preken nga ujërat e Mesdheut.


Kosovë-Zvicër, Xhaka: Do luaj për t’i bërë krenarë të gjithë, këtu ndihem si në shtëpiNdeshja mes Kosovës dhe Zvicrës, e vlefshme për kualifikueset e Euro 2024 (Luhet të shtunën në Fadil Vokrri), është mjaft speciale për lojtarin shqiptar të “Helvetëve”, Granit Xhaka. Në konferencën për shtyp përpara ndeshjes, Xhaka preku tema të ndryshme. “Ke luajtur kundër Shqipërisë, Serbisë dhe tani Kosova, cilat janë emocionet? “Është një ndeshje e veçatë për mua dhe familjen. Nuk krahasohen sepse është ndryshe, jam i kënaqur që jam këtu dhe pres nesër një ndeshje me shumë emocione”. Marrëdhëniet me Zvicrën dhe Kosovën janë pak ndryshe, a ke bërë ndonjë përgatitje ndryshe nga ndeshjet e tjera? “Ne e njohim mirë Kosovën dhe lojtarët e saj. Trajneri na ka përgatitur njësoj, jemi përgatitur shumë mirë dhe tani duhet të tregojmë veten në fushë”. Nga Kosova vazhdojnë të largohen lojtarë, më të fundit Daku dhe Muja… Kemi lojtarë që janë pjesë e Gjermanisë apo Zvicrës, cila është këshilla juaj për Federatën që të mos largohen më lojtarë? “Është pyetje e vështirë, është pozitive sepse kemi tre apo katër kom, ëgare.


Switzerland 1-1 Kosovo (Mar 29, 2022) Final Score Game summary of the Switzerland vs. Kosovo International Friendly game, final score 1-1, from March 29, 2022 on


Zvicra fitoi me përmbysje atë sfidë 1 me 2 dhe golat i shënuan dy shqiptarë të Kosovë, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri. Pas golave të dy festuan duke bërë shqiponjën me duar, diçka që tërboi Serbinë të cilët kërkuan nga FIFA të ndëshkojë lojtarët për sjellje josportive. Shaqiri nuk luajti në ndeshjen përballë Brazilit, ku Zvicra humbi 1 me 0 për shkak të një lodhje muskulare, por pritet që të kthehet ndaj Zvicrës. Polemikat në lidhje me Kosovën e kanë përfshirë Serbinë edhe këtë Kupë Bote. FIFA ka nisur procedurat kundër Federatës Serbe të Futbollit pasi në dhomën e zhveshjeve të Serbisë u vu një flamuri ku Kosova shfaqej si pjesë e vendit të tyre. Federata e Kosovës e ka quajtur këtë akt, si një “veprim agresiv”.


[[JETONI>]] Kosova Zvicra 2022 9 shtator 2023 8 orë më parë 3 orë më parë — [JETONI>]] Kosova Zvicra 2022 9 shtator 2023 8 orë më parë — Nga Kosova vazhdojnë të largohen lojtarë, më të fundit Daku dhe


Kombëtarja e futbollit të Kosovës Më 6 maj 2008, Kosova ka aplikuar për anëtarësim në FIFA. ndeshje jozyrtare provë ndërkombëtar kundër ekipit zvicerane FC Wil 1900 në IPG Arena,


(Shiko Tv<<) Kosova Zvicra 2022 9 shtator 2023 2 orë më parë — 29/03/2022 19:07 51' Situatë e rrezikshme para portës së Aro Muric, por kalon lehtë. Nisja Kosove Zvicer | By Turist Kosova e Re - Facebook


18:30 Basel (Badiche Banhof)............................................................................... 17:30 Zurich (Bus Station Carparkplatz Sihlquai)..................................... 20:00 Luzern (NeuenKirch Autoban A2, Rastatte Marche)................... 21:00 Bellinzone (Marche)................................................................................... 22:30 Chiasso (Colderio).......................................................................................... 23:00 nga keto dy qytete nisje behet vetem ne sezone verore St Gallen (Lagetstrasse)...............................................................................


Kur do të luajë Kosova kundër Zvicrës? Kur do të luajë Kosova kundër Zvicrës? Pas shortit është caktuar edhe orari i Grupit I, ku garojnë Kosova e Zvicra. E hënë, 10 Tetor 2022 -


Qëllimi është të rrisim një komunitet liderësh përmes stërvitjes dhe mentorimit, duke pasuruar aftësitë atletike të secilit pjesëmarrës, udhëheqjen dhe edukimin e tyre përmes basketbollit. Në kamp do të punojnë: Edona Thaqi e cila është ish basketbolliste e Universitetit Fordham dhe e Përfaqësueses së Kosovës.


KATAR 2022/ Ngjarjet e shëmtuara në Serbi - Zvicër dhe 4 dhj 2022 — KATAR 2022/ Ngjarjet e shëmtuara në Serbi - Zvicër dhe urrejtja Zyrtare/ U përfol Shevchenko, Kosova zgjedh trajnerin e ri në


Pse ndeshja Zvicër- Serbi ka të bëjë në të vërtet me 3 dhj 2022 — Serbia dhe Zvicra u përballen në raundin e fundit të ndeshjeve të grupeve në Kupën e Botës 2022 në atë që është bërë një nga ndeshjet më


Kampet ditore individuale do të mbahen në këto qytete të Kosovës. Çdo kamp do të përfshij fëmijët e moshës 8-16 vjeçare dhe aty do të përfshihen deri në maksimum 30 kampistë për seancë. Dy seanca do të zhvillohen në çdo qytet: Në mëngjes nga ora 9:00 - 12:00 për kampistët e moshës 8-12 vjeçare, pasdite nga ora 13:00 -16:00 për kampistët e moshës 13-16 vjeçare. Lojtarët më të mirë nga çdo kamp përkatës i distriktit do të ftohen të marrin pjesë në një All-Star final njëditor, që do të mbahet në Prishtinë më 25 gusht. Sipas Edona Thaqit, njëherësh organizatores kryesore të këtij aktiviteti, misioni i këtij kampi është edukimi, fuqizimi dhe frymëzimi i rinjve dhe të rejave në Kosovë, duke përdorur basketbollin si mjet për të nxitur dashurinë e tyre për lojën dhe ëndrrat për një të ardhme më të ndritshme.


09. 2023, pas shqyrtimit të ofertave të dorëzuara për organizimin e Superkupës së Kosovës për edicionin 2023, Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) ka marrë vendimet në vijim: U miratua oferta e KB Golden Eagle Ylli për organizimin e Superkupës së Kosovës në konkurrencën e Meshkujve në datat 13-17 Shtator 2023. Njëherësh Bordi i FBK-së udhëzon KB Golden Eagle Yllin të fillojë me përgatitjet e nevojshme konform Udhëzuesit për Organizimin e Superkupës së Kosovës dhe akteve tjera normative. U miratua oferta e KBF Bashkimi për organizimin e Superkupës së Kosovës në konkurrencën e Femrave, organizim ky në bashkëpunim me FBK-në. Ky vendim hyn në fuqi në ditën e miratimit të tij.


Tani punon për NBA në cilësinë e gazetares. Brian S. Kriftcher, i cili është një trajner i suksesshëm i basketbollit në nivelin e shkollave të mesme në Amerikë për një kohë të gjatë, si dhe është themelues i Fondacionit Rinor të Paqes Stamford, PEACE BASKETBALL AUU. Trajneri Kriftcher është trajneri kryesor i djemve në Notre Dame Catholic, shkollë e mesme (Fairfield, CT), që konsiderohet si një ndër programet kryesore të basketbollit në shtetin e Connecticut. Sarah Kustok, e cila ka kaluar 6 sezonet e fundit si analistja kryesore e ndeshjeve të Brooklyn Nets në YES Netëork dhe dallohet si analistja e parë femër për një skuadër të NBA-s.


(((TRANSMETO))) Kosova Zvicra drejtpërdrejt live 09.09.2023 3 orë më parë — [[[TRANSMETIM##]'''']] Mali i Zi U21 Shqipëria U21 2022 20 nën 2022 — In the qualifiers of the 2013 UEFA European Under-21 Football


Ato mbahen çdo katër vjet, ndërsa organizohen nga Komiteti Ndërkombëtar i Lojërave Mesdhetare (ICMG). Lojërat Mesdhetare të vetmet të organizuara në rajonin e Ballkanit, janë ato në vitin 1979 në Split të Kroacisë. Lexo më shumë Bazuar në kompetencat e Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) që dalin nga Statuti, si dhe bazuar në Rregulloren e Punës së Bordit të FBK-së, më 08.


17:30 Will (CarparkPlatz Allmend).................................................................... 18:30 Nisjet nga Kosova: ✔24 Qershor (e shtune) Nisjet nga Kosova realizohen çdo te Merkure dhe te Shtune: ✔ Pejë (stacion)............................................................................ Nisja në ora 6:00✔ Deçan (te rrethi)...................................................................... Nisja në ora 5:15✔ Klinë (Nora Market)................................................................ Nisja në ora 6:20✔ Gjakovë (stacion)....................................................................


Switzerland-Kosovo | European Qualifiers 2022 Switzerland vs Kosovo International friendlies 2022. Top. Cookies. We and our third-party partners use cookies on our site to offer you a better


About

Welcome to the New Members and Vistors group! You can connec...

Vistors

Group Page: Groups_SingleGroup
bottom of page